جاذبه های گردشگری کیش

خانه بومیان(Native house)

یکی از جاهای دیدنی دین خانه بومیان کیش است که به دیرینکده تبدیل شده است. هدف از تبدیل منزل بومیان کیش به دیرینکده معرفی تاریخ، فرهنگ، روش ها و رسوم، معیشت و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان مذهب بوده است، این خانه پس از موافقت صاحب آن و اخذ مجوز لازم از سازمان منطقه آزاد کیش در فروردین سال 1393 با قصد اشتغالزایی، همکاری بومیان در دسته توریسم و تحقق گسترش توریسم استوار برای جزیره کیش، خانه بومیان به خانه ملت شناسی بومیان کیش تبدیل شد. تمامی اتاق ها و فضاهای منزل با حفظ معماری سنتی با به کارگیری مصالح بومی بازسازی شد و سبک زندگی بومیان آیین در 80 سنه پیش بازسازی شده است.
اسکله تفریحی مذهب بهترین محیط‌ دیدنی کیش (Grand Recreational Pier)
اسکله تفریحی جز بهترین جاهای دیدنی آیین است که در لیست 16 جاذبه برتر کیش ما پیمان می گیرید،این اسکله در ساحل جزیره پیمان گرفته است که حائز عرشه ای چوبی و زیبا است و شما را به سمت آبهای نیلگون خلیج فارس هدایت می کند. این فضا احد از بهترین مناطق مناسب برای پیاده روی و گردش در جزیره کیش می باشد. این بارانداز تفریحی توسط کارآزمودگان ایرانی ساخته شده است و طول آن به 437 متر می رسد. این بارانداز تفریحی به مراکز تفریحی دیگر چون بولینگ مریم کیش، سینما 4 بعدی و کلوپ تفریحات دریایی کم و بیش است و می توانید از این امکانات به نکویی استفاده کنید در گوشه ها-کناره ها اسکله تفریحی پر است از کافه، رستوران، مراکز تفریحی و… که می تاب در اینجا لحظات خوشی را بگذرانید برای دیدن فایل کامل بارانداز تفریحی آیین کلیک کنید.

کناره مرجان کیش(Coral Coast)
چهارمین محیط‌ گردشگری دین که در لیست 16 تایی ما پیمان میگیرد کناره مرجان آیین است. بیشتر مسافران و گردشگران جزیره آیین وقت بسیاری از خویش را در کناره کنار مرجان جزیره آیین می گذرانند و از چشم انداز های زیبای دین و کنار مرجانی لذت می برند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت احسان را برای بازدید کنندگان بوجود آورده و در طول اقامت خویش در جزیره مذهب از این ناحیه که حائز ساحلی زیاد زلال و شفاف می باشد دیدن می کنند. تماشای طلوع آفتاب از این پارک ساحلی خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد. در ساحل مرجان آلاچیق ها به چهره پراکنده هستی دارد و شما می توانید از آنها کاربرد کنید. برای دیدن فایل کامل کنار مرجان دین کلیک کنید.
جزیره هندورابی(Hendorabi Island)
یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کیش جزیره هندورابی است. جزیره هندورابی احد از جزیره های آرام و نزدیک خالی از سکنه همراه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای محلی است. این جزیره از توابع کیش می باشد و مساحتی حدود 23 کیلومترمربع دارد. جزیره هندورابی حائز بلندترین نقطه به ارتفاع بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نصف کیلومتر است. در جزیره هندورابی روستایی وجود دارد به اسم “هندرابی” که در نزدیکی همین روستا قریه‌ های دیگری بنام دورات و صرات وجود دارد. این جزیره از قرن 15 میلادی در کمر بستن پرتغالی ها بوده و به عنوان پایگاه نظامی و تجاری مورد کاربرد قرار می گرفته است. امروزه آثار باقی باقیمانده از این پایگاه نظامی پرتغالی ها هستی دارد. برای دیدن فایل کامل جزیره هندورابی کلیک کنید.
شهر حریره کیش(Harireh Ancient City)
شهر حریره نیز یکتا از فضا های دیدنی کیش است که می توانید در مذهب به آنجا بروید. شهر حریره مذهب مربوط به قرن ۵ لغایت ۱۰ هجری قمری است که در تقدیر شمالی جزیره قرار گرفته است و جز یادگارها ملی ثبت شده در ایران می باشد. این شهر باستانی یکی از نقاط دیدنی جزیره مذهب است و در وسعتى سه کیلومتر مربعی قرار دارد و نمایانگر شهرى کبیر و آباد در آن موعد می باشد که جمعیت زیادی را در خود جای داده بوده است. در قسمت شمال این ناحیه ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن، قابل دید است. امروز از این شهر باستانی، نمای از بین رفته یک شهر هستی دارد که از آن دیواره ها و سقف های به جای باقیمانده است. برای دید فایل کامل شهر 800 ساله حریره کیش کلیک کنید.

کشتی یونانی از سایر جاذبه های کیش(Greek Ship in Kish)
کشتی یونانی احد دیگر از جاهای دیدنی آیین است. بر بنیاد اطلاعات به دست آمده و موجود این کشتی متعلق به کشور یونان می باشد و اسم آن کولااف است. این کشتی یونانی در سنه 1322 بدست کمپانی ویلیام هامیلتون با وزنی در نزدیک 7 هزار تن و به درازا 136 متر در بندر گلاسکو اسکاتلند ساخته شده بود. اطلاعات به دست آمده دلیل به گل نشستن این کشتی را مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی دانسته اند. یونانی ها تلاشهای بسیار برای درآوردن این کشتی از گل سپریدن دادند و در واپسین،انجام چون نتوانستند آن را بیرون بکشند آن را تخلیه و به آتش کشیدند. برای دید متن کامل کشتی یونانی آیین کلیک کنید.
شهر زیرزمیی کاریز(Kariz Underground)
شهر زیرزمینی قنات با بیش از 10 هزار مترمربع مساحت امروزه با نام کاریز مذهب شناخته می شود. این شهر یکی از فضا های دیدنی آیین است. قنات پیشتر ها به معنای کاریز بوده است. این شهر زیرزمینی در عمق 16 متری سطح زمین قرار گرفته است و سقفی 8 متر مملو از صدف، سنگواره و مرجان های دریایی را در خویش جایی دیتا است و قدمتی بین 270 – 570 میلیون سال دارد. این مجموعه در فاز نخست خود حائز دسته های مختلفی از آنگونه غرفه های صنایع دستی ایران وجهان، رستوران سنتی و جدید، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالرهای هنری را دارا است. این جاذبه آیین به عنوان هشتمین جاذبه برتر آیین در فهرست 16 تایی ما قرار می گیرد. برای رویت فایل کامل شهر زیرزمینی کاریز آیین کلیک کنید.
گذر هنرمندان جزیره کیش(Artists’ Passage Island)
نهمین جاذبه گردشگری جزیره آیین گذر هنرمندان آیین است. در غرب جزیره کیش، مسیری برای پیاده روی هستی دارد که در این دسته از گذرگاه تمثال های زیبا و زیادی از بزرگان ایرانی چون پروین اعتصامی (شاعر بلند آوازه)، غلامحسین بنان(موسیقی دان و خواننده)، محمدتقی جعفری(علامه)، شریف لطفی(موسیقیدان)، حسین بهزاد(نقاش و مینیاتوریست) و بزرگان دیگری به قصد آشنا کردن گردشگرانی که به جزیره آیین می روند ساخته شده است. برای رویت فایل کامل گذر هنرمندان مذهب کلیک کنید.
خانه عیانی از جاهای دیدنی کیش
یکی از جاهای دیدنی جزیره آیین که کمتر به آن پرداخته می شود و به چهره ناشناس مانده است، منزل عیانی مذهب می باشد. این خانه مربوط به تعدادی از خانواده ها بودند که قبلا در آیین حیات می کردند. وسعت خانه بسیار بسیار است و این نوع منازل را پیشتر در یزد و کاشان می دیدیم. در این منزل وسایلی پیدا شده است که نشان می دهد مربوط به دوره ایلخانی بوده است.
پارک دلفین ها یا دلفیناریوم کیش
اولین پارک دلفین ایران واقع در جزیره ی دین دلفیناریوم یا همان پارک دلفین های آیین است.این مجموعه بزرگ تفریحی توریستی که گرد از پرطرفدار ترین مکان های دیدنی آیین است حائز پارک دلفین ها،باغ پرندگان،سفره خانه سنتی و سالن آمفی تئاتر است که باغ پرندگان این مجموعه حائز گونه های زیاد مختلفی از پرندگان نادر می باشد.