10 جاذبه برتر کیش

**شهر کهن حریره
اسم ای نشهر قدیمی را شاید شینده باشد که به عنوان یگانه از مجموعه های جذاب باستان شناسی این روزها در معرض رویت بازدید کنندگان قرار گرفته است. این شهر که در دل غار و کوه های گوناگون ساخته شده است به عنوان گرد از زیباترین اثار باستان شناسی دنیا شناخته می شود و البته چند سال بیشتر از پیدا کردن آن نمی گذرد. سکه های تاریخی، ظروف مسی، سنگ گور و یک عراده توپ از جمله اشیایی است که از این شهر کشف شده است. عملیات های باستان شناسی همچنان نیز در این شهر جریان دارد.

**خانه اعیانی
خانه اعینی احد سایر از جاذبه های کیش است که کمتر به آن پرداخته می شود و اسم زیادی از آن اسیر نمی شود. این منزل یادآور خانه های چند خانواری و کهن است که در ماضی بیشتر در یزد و کاشان دیده می شده است. وسعت خانه زیاد زیاد است و در ضمن آثاری که از این خانه بدست آمده است به نظر مربوط به دوره ایلخانی است.

** روستای باغو
باغو از ابادی های کهنه مذهب است که در جنوب غربی جزیره پیمان گرفته است. این روستا البته زیاد محروم مانده است و کسی به آن توجهی ندارد و این ایام به جز چند خانوار کوچک کس دیگری در آن حیات نمی کند. خاک این منطقه زیاد حاصلخیز است و به همین دلیل ازدحام از درختان متفاوت را می نا در آن دیدن که بعضی متعلق به ها زیاد قدیمی و کهنسال هستند و زیبایی چشمگیری دارند.

** شهر زیرزمینی کاریز
شهر زیر زمینی قنات یکی از شگفت انگیزترین شهرهای زیرزمینی است که تا به حال کشف شده است. این شهر با 2500 سنه دیرینگی حائز کاریز های عجب انگیزی است که در آن زمان هم می توانسته است آب شیرین را همیشه در پسندیدن ساکنین قرار دهد. این شهر کم و بیش به 10 هزار مترمربع وسعت دارد و در فاز یک آن شامل غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلفی مخصوص گردشگران است. این شهر در ضمن دربرگیرنده حمام های کهن با صحن و حصاری 500 متری است که بیار زبیا و جالب است.

** کشتی یونانی
در غرب جزیره مذهب کشتی بزرگواری به گل نشسته است که دیگر نیازبه معرفی ندارد چرا که به عنوان یکی از نمادهای گردشگری مملکت به حساب می آید ولی بهتر است بگوییم که نامش کشتی یونانی است. این کشتی در سال 1345 راهی یونان بود که بنا به شرایط به گل نشست و 80 روز سعی برای در آوردن آن به هیچ نتیجه ای نرسید لغایت این کشتی برای همش در آنجا بماند و به سمبول(لاتین) جزیره مذهب تبدیل شود.

** سواحل کیش
ساحل و دریا همش احد از جاذبه های توریسم در تمام گیتی بوده است و سواحل کیش نیز دارای خصوصیاتی بیشتر از یک کناره معمولی هستند. سواحلی مرجانی با رنگ نقره ای که ذیل آفتاب درخشنده میشوند و در ضمن اب زلال کنداب فارس کل از جمله زیبایی های دین هستند. کیش احتمالاً اندازه ای زیاد حقیر داشته باشد اما بخش زیادی از ساحل آن قابل کاربرد است. ماهی های بسیاری از تزئینی و کوچک تا خوراکی و ماهی های بزرک در آب های این ناحیه پیدا می شود.

** نمایشگاه خزندگان
در این نمایشگاه بیش از 100 نوع خزنده از خانواده های مختلف و مارها به نمایش گذاشته شده است. مارهای عظیم بوآ، پیتونآفریقا و سوسمارهای ماداگاسکار از جمله حیواناتی هستند که می طاقت در این نمایشگاه دید. بازدید از این نمایشگاه برای آن افرادی که علاقه خاصی به حیوانات دارند حتما رهنمود می شود.

** ورزش های دریایی
یکی از جاذبه های دین گونه ها ورزش ها و تفریحات آبی است که می نا در آن انجام داد. آب های آرام این امکان را می دهد الی بسیاری از ورزش ها از جت اسکی لغایت غواصی در آن اتمام شود. افرادی که اخ دارند کمی دریاهارا در پسندیدن خودشان بگیرند باید این ورزش ها را امتحان کنند چرا که تجربه آن در نقاط سایر امکان پذیر نیست. البته این نکته را نیز باید بگوییم که ورزش های دریایی کیش کمی از باقی تفریحات آن گران تر است.

** آکواریوم های پهناور
خلیج فارس زیستگاهی برای ماهی های زیاد زیبا است که به همانند آکواریومی پهناور نوع های گوناگون را در خویش نگه می دارد. افرادی که برای گردش به آیین سفر می کنند بهتر است سری هم به اسکله بزنند و از آنجا زیستگاه ماهی های بسیار را در اب زلال کنداب فارس ببینند. غواصی و قایق های شیشه ای نیز از دیگر گذرگاه های آشنایی با همگی آنچه است که باید از دنیای زیر آب بدانید.

** بوستان آهوان
اگر علاقه به باغ وحش دارید می تونید سری به بوستان آهوان بزنید. جایی که بوستانی 2 هکتاری با فضای سبز خوب و البته انواع حیوانات گوناگون نگهداری می شود. در این بوستان همه حیوانات به جز اهوها در قفس حفاظت می شوند. اهوهایی مهاجرت و بزرگ به چهره آزادنه در سرتاسر جزیره جنبش می کنند و با کودکان بازی می کنند.